Lomitas

Criterium de Saint-Cloud

RennnameOrtLandTypKlasseAlterDistanzHindernisseDiesjährige Austragung
Criterium de Saint-CloudSaint-CloudFRFlatGroup 12j. Hengste und Stuten2000m / 1m2f27.10.

JahrSiegerAlterVaterMutterGewichtJockeyTrainerBesitzerQuoteZeit
2014Epicuris (GB)2Rail LinkArgumentative57.0Thierry ThulliezCriquette Head-MaarekKhalid Abdullah10/11F2:17,41
2013Prince Gibraltar (FR)2Rock Of GibraltarPrincess Sofia57.0Christophe SoumillonJean-Claude RougetJean-Francois Gribomont33/102:26,25
2012Morandi (FR)2Holy Roman EmperorVezina57.0Maxime GuyonJean-Claude RougetDaniel-Yves Treves7/10F2:25,30
2011Mandaean (GB)2ManduroSummertime Legacy57.0Maxime GuyonAndré FabreGodolphin SNC3/5F2:20,20
2010Recital (FR)2MontjeuDibenoise57.0John Patrick MurtaghAidan P. O'BrienMrs John Magnier, Michael Tabor, Derrick Smith & Eduard Mordukhovitch3/12:24,80
2009Passion For Gold (USA)2Medaglia D'OroC'Est L' Amour57.0Lanfranco DettoriSaeed Bin SuroorGodolphin6/4J2:19,10
2008Fame And Glory (GB)2MontjeuGryada57.0John Patrick MurtaghAidan P. O'BrienDerrick Smith31/102:19,90
2007Full Of Gold (FR)2Gold AwayFunny Feerie57.0Thierry GilletCriquette Head-MaarekAlec Head21/102:18,10
2006Passage Of Time (GB)2DansiliClepsydra56.0Richard HughesHenry R.A. CecilKhalid Abdullah32/102:08,90
2005Linda's Lad (GB)2Sadler's WellsColza57.0Christophe SoumillonAndré FabreSean Mulryan7/10F2:23,30
2004Paita (GB)2IntikhabPrada56.0Andreas SuboricsMario HoferManfred Hofer und Stall Steigenberger198/102:19,00
2003Voix Du Nord (FR)2ValanourDame Edith57.0Dominique BoeufDavid SmagaBaron Thierry van Zuylen de Nyevelt51/102:16,00
2002Alberto Giacometti (IRE)2Sadler's WellsSweeten Up57.0Michael J. KinaneAidan P. O'BrienMrs John Magnier11/10C2:25,90
2001Ballingarry (IRE)2Sadler's WellsFlamenco Wave57.0Jamie SpencerAidan P. O'BrienMrs John Magnier7/10C2:24,60
2000Sagacity (FR)2Highest HonorSaganeca57.0Olivier PeslierAndré FabreJean-Luc Lagardere24/102:17,80
1999Goldamix (IRE)2LinamixGold's Dance55.5Dominique BoeufCarlos Laffon-PariasWertheimer et Frere51/102:15,70
1998Spadoun (FR)2KaldounTolga57.0Dominique BoeufCarlos Laffon-PariasJose Gonzalez2:21,50
1997Special Quest (FR)2Rainbow QuestMona Stella57.0Olivier DoleuzeCriquette HeadWertheimer et Frere44/102:11,30
1996Shaka (GB)2Exit To NowhereSerafica57.0Jean-Bernard EyquemJean-Claude RougetRobert Bousquet67/102:15,80
1995Polaris Flight (USA)2Northern FlagshipAnytimeatall57.0John ReidPeter W. Chapple-HyamRobert E. Sangster21/102:13,70
1994Poliglote (GB)2Sadler's WellsAlexandrie57.0Frederic HeadCriquette HeadJ. Wertheimer19/102:19,40
1993Sunshack (GB)2Rainbow QuestSuntrap56.0Thierry JarnetAndré FabreKhalid Abdullah2/5J2:15,20
1992Marchand De Sable (USA)2TheatricalMercantile56.0Dominique BoeufElie LelloucheLuigo de Angeli3/12:19,10
1991Glaieul (USA)2Lear FanGracious Lassie56.0Dominique BoeufElie LelloucheDaniel Wildenstein37/102:20,30
1990Pistolet Bleu (IRE)2Top VillePampa Bella56.0Dominique BoeufElie LelloucheDaniel Wildenstein7/10F2:17,80
1989Intimiste (USA)2Arctic TernBubble Company56.0Gerald MosseFrancois BoutinIncisa della Rocchetta2:19,30
1988Miserden (USA)2Private AccountMiss Ivor56.0Pat EdderyAndré FabreKhalid Abdullah2:16,4
1987Waki RiverMiswakiRiver ReefAlain LequeuxBernard SeclyJacki Clerico2:20,60